FINAL Results Standard

 
No Sailno Name Scores 1 2 3
1 ITA 203601 Ponti Marco, Male, 1994, U21, Porto Maurizio Yacht Club 12.0 1 7 4
2 FIN 181409 Rönnback Robert, Male, 1971, APP, Centre Nautique Morges 13.0 10 2 1
3 SUI 19693 De Morsier Doré, Male, 1993, Segelclub Stäfa 13.0 5 5 3
4 SUI 199103 Bottoni Christoph, Male, 1977, APP, Circolo Velico Lago di Lugano 17.0 2 1 14
5 DEN 206945 Aamann Jessen Martin, Male, 1995, U21, Egaa Sejlklub 19.0 11 3 5
6 SUI 201627 Kyburz Andreas, Male, 1991, Segel Club Möven Tennwil 24.0 4 13 7
7 LTU 176838 Zemgulis Marius, Male, 1996, U19, Sailing school ''Ziemys'' 28.0 12 14 2
8 SUI 200287 Knecht Cyrill, Male, 1994, U21, Zürcher-Segel-Club 30.0 15 9 6
9 ITA 205256 Bonaiti Angelo, Male, 1995, U21, Circolo Vela Bellano 31.0 14 4 13
10 ITA 197333 Vibaldi Andrea, Male, 1996, U19, Porto Maurizio Yacht Club 39.0 13 6 20
11 ITA 197474 De Mari Giorgio, Male, 1994, U21, Yacht Club Italiano 39.0 21 10 8
12 ITA 180851 Bertazzoli Riccardo, Male, 1988, C.V. Ispra 41.0 3 12 26
13 ITA 206456 Vanetti Matteo, Male, 1973, APP, Lega Navale Italiana Varese 42.0 17 8 17
14 ITA 204699 Drago Francesco, Male, 1995, U21, Yacht Club Italiano 44.0 9 26 9
15 SUI 20028 Antonietti Luciano, Male, 1996, U19, Cercle de la voile Estavayer-l 45.0 6 20 19
16 ITA 201469 Perotti Giorgio, Male, 1995, U21, Circolo Vela Bellano 45.0 18 11 16
17 ITA 199277 Bendandi Riccardo, Male, 1997, U19, CIRCOLO VELICO RAVENNATE 47.0 16 16 15
18 SUI 194315 Ochs Markus, Male, 1963, MAS, CLUB VOILE VEVEY LA-TOUR-DE-PE 50.0 23 17 10
19 ITA 205242 Fizzotti Marco Giovanni, Male, 1986, CIRCOLO NAUTICO CALDE' 54.0 20 22 12
20 IRI 194819 Ahmadi Ahmad, Male, 1990, Makin Darya 56.0 7 19 30
21 SUI 200895 Roemmp Janik, Male, 1996, U19, Segelclub Stäfa 60.0 8 25 27
22 ESP 177141 Capella Jordi, Male, 1983, GEN ROSES 60.0 dsq 15 11
23 ITA 137057 Di Natale Marco, Male, 1962, MAS, Top Vela di Tiziano Nava 63.0 27 18 18
24 ITA 172560 Bruttini Carlo, Male, 1985, CIRCOLO NAUTICO CALDE' 69.0 19 21 29
25 SUI 190994 Lentini Mauro, Male, 1957, GMA, VELA GIOVANE MINUSIO 73.0 24 24 25
26 SUI 204368 Gyr Thomas, Male, 1953, GMA, Circolo Velico Lago di Lugano 74.0 29 23 22
27 ITA 205681 Negri Enrico, Male, 1963, MAS, top vela lago maggiore 76.0 22 30 24
28 ITA 171291 Arrigoni Roberto, Male, 1966, MAS, Lega Navale Italiana Varese 81.0 31 27 23
29 ITA 199661 Pigni Riccardo, Male, 1965, MAS, UNIONE VELICA MACCAGNO 87.0 26 28 33
30 SUI 191658 Morera Fabrizio, Male, 1966, MAS, Circolo Velico Lago di Lugano 87.0 30 29 28
31 ITA 175695 De Felice Marco, Male, 1965, MAS, UNIONE VELICA MACCAGNO 88.0 dns 33 21
32 SUI 197159 Meier Juerg, Male, 1954, GMA, Segelclub Glarnerland Und Wale 89.0 25 32 32
33 ITA 194408 Pellegrini Giuseppe, Male, 1983, UNIONE VELICA MACCAGNO 90.0 28 31 31
 


FINAL Results Radial

 
No Sailno Name Scores 1 2 3
1 GBR 201358 Booth John, Male, 1985, Stokes Bay Sailing Club 14.0 4 7 3
2 ITA 205258 Bonfili Guglielmo Maria, Male, 1995, Club Vela Portocivitanova 25.0 13 11 1
3 ITA 204253 Liebman Anna, Female, 1994, Circolo Vela Bellano 29.0 2 23 4
4 ITA 206451 Kuester Elisabeth, Female, 1996, U19, Circolo Vela Bellano 32.0 1 8 23
5 LTU 194700 Rudgalvis Rokas, Male, 1997, U19, Sailing school ''Ziemys'' 34.0 3 9 22
6 DEN 205318 Döpping Patrick, Male, 1998, U17, Egå Sejlklub 35.0 11 17 7
7 SUI 199429 Nordquist Andrea, Female, 1996, U19, Société Nautique de Genève 36.0 6 2 28
8 ITA 196209 Ghigi Marco, Male, 1998, U17, G.V.LNI FOLLONICA 42.0 12 25 5
9 ITA 201464 Battistella Andrea, Male, 1998, U17, CIRCOLO VELA ARCO 43.0 9 4 30
10 FRA 199660 Sapin Pierre, Male, 1997, U19, Société des régates du havre 43.0 18 6 19
11 SUI 187520 Kausche Timon, Male, 1997, U19, Bordée de Tribord 49.0 21 26 2
12 SUI 201793 Haenni Alexandre, Male, 1996, U19, Cercle de la voile de Neuchâte 54.0 17 1 36
13 FRA 197931 Chevet Céline, Female, 1997, U19, Sport Nautique et Plaisance du 54.0 14 16 24
14 DEN 201659 Korsby Mikkel, Male, 1995, Egå Sejlklub 59.0 37 12 10
15 ITA 205238 Musone Giacomo, Male, 1997, U19, CLUB NAUTICO RIMINI 65.0 25 34 6
16 ITA 195992 Ciccone Vittorio, Male, 1997, U19, Club Vela Portocivitanova 66.0 10 21 35
17 ITA 200462 Pescini Alfonso, Male, 1996, U19, Circolo Nautico Livorno 66.0 24 27 15
18 LAT 204707 Zvilna Ricards, Male, 1998, U17, YC Priedaine 69.0 26 10 33
19 ITA 204309 Balbi Valentina, Female, 1996, U19, Yacht Club Italiano 74.0 30 28 16
20 SUI 204385 Ultsch Nadine, Female, 1996, U19, Segelclub Stäfa 76.0 49 13 14
21 SUI 194326 Bohren Silvan, Male, 1995, Yacht Club Zug 80.0 5 46 29
22 ITA 202396 Menegatti Federico, Male, 1994, Club del Mare Diano Marina 82.0 dsq 5 17
23 SUI 197157 Ultsch Sabine, Female, 1996, U19, Segelclub Stäfa 83.0 45 18 20
24 FRA 20299 Acker Louise, Female, 1997, U19, SNPH 84.0 31 41 12
25 LTU 195206 Kneizyte Kotryna, Female, 1998, U17, Sailing school ''Ziemys'' 85.0 16 44 25
26 SUI 192812 Schmid Luca, Male, 1997, U19, Segelclub Rietli 88.0 46 24 18
27 ITA 202024 Rizzi Matteo, Male, 1996, U19, CIRCOLO VELICO RAVENNATE 92.0 34 37 21
28 ITA 203356 Giargia Paolo, Male, 1998, U17, Varazze Club Nautico 94.0 19 15 dns
29 LTU 187548 Urbonavicius Robertas, Male, 1998, U17, Sailing school ''Ziemys'' 95.0 44 43 8
30 ITA 196210 Granzo Michele, Male, 1965, MAS, Orza Minore S.V. 95.0 15 20 dns
31 ITA 193665 Brichetti Paolo, Male, 1964, MAS, Circolo Velico Lago di Lugano 97.0 23 14 dns
32 NED 202640 Wittenberg Henk, Male, 1946, GGM, WSV de Doordrijvers 98.0 35 3 dns
33 DEN 204203 Faubel Carsten Fr, Male, 1994, Sejlklubben Neptun Vejle/ Egå 99.0 52 36 11
34 SUI 134254 Moser Roger, Male, 1965, MAS, Segel Club Enge 99.0 36 32 31
35 FRA 203856 Affagard Sophonie, Female, 1997, U19, Société des régates du havre 101.0 8 33 dns
36 ITA 204244 Elena Nicolo', Male, 1993, Club del Mare Diano Marina 101.0 28 dnf 13
37 DEN 206883 Topsoe-jensen Laura, Female, 1996, U19, Egaa Sejlklub/Fredericia Sejlk 102.0 48 45 9
38 ITA 179283 Eusebio Alessandra, Female, 1998, U17, CIRCOLO NAUTICO CALDE' 104.0 42 30 32
39 ITA 202399 Urbani Riccardo, Male, 1973, APP, Orza Minore S.V. 105.0 7 38 dns
40 ITA 203116 Ranotto Pietro, Male, 1996, U19, Yacht Club Italiano 112.0 32 35 27
41 SUI 199852 Stampanoni Andrea, Male, 1996, U19, Circolo Velico Lago di Lugano 113.0 27 49 37
42 ITA 205689 Scapini Francesco, Male, 1996, U19, Yacht Club Italiano 117.0 39 52 26
43 ITA 194445 Marolli Alessandro, Male, 1992, CVMV 119.0 20 39 dns
44 DEN 206884 Sell Emil, Male, 1995, Egå Sejlklub 123.0 41 22 dns
45 ITA 173372 Klinger Francesco, Male, 1998, U17, Club Vela Portocivitanova 129.0 40 29 dns
46 FRA 203562 Wurtz Claude, Male, 1960, MAS, ACAL 129.0 38 31 dns
47 FRA 203988 Hainneville Juliette, Female, 1997, U19, Société des régates du havre 130.0 22 48 dns
48 ITA 206211 Dagnino Giovanni, Male, 1994, Yacht Club Italiano 134.0 47 53 34
49 ITA 206201 Grossi Andrea, Male, 1998, U17, CIRCOLO VELICO RAVENNATE 136.0 29 47 dnf
50 ITA 203542 Gironelli Valentina, Female, 1996, U19, Club Vela Portocivitanova 139.0 dsq 19 dns
51 ITA 204934 Bianchi Paoloenrico, Male, 1998, U17, Yacht Club Italiano 143.0 33 50 dnf
52 SUI 196917 Fischer Carlo, Male, 1995, Segel Klub Meggen 143.0 43 40 dnf
53 SUI 193569 Geissbühler Nicolas, Male, 1994, Yachtclub Bielersee 155.0 53 42 dnf
54 DEN 203888 Frederiksen Laura Kragh, Female, 1998, U17, Egå Sejlklub 166.0 51 55 dns
55 ITA 200116 Centonze Alexandros, Male, 1999, U17, L.N.I. Milano 168.0 50 58 dns
56 DEN 201589 Okholm Sofie, Female, 1996, U19, Kongelig Dansk Yachtklub 168.0 54 54 dnf
57 SUI 200894 Eugster Oliver, Male, 1996, U19, Yacht Club Zug 171.0 dns 51 ocs
58 LTU 198585 Ma?onas Kristupas, Male, 1998, U17, Sailing school ''Ziemys'' 176.0 dns 56 dnf
59 ITA 202224 Fregni Federico, Male, 1998, U17, CLUB NAUTICO RIMINI 177.0 dns 57 dns
 
Scoring penalties are as follows:
  ITA 203116 Ranotto Pietro, Male, 1996, U19, Yacht Club Italiano race 1 32, 32 --> 50 scores, dpi
 


FINAL Results Laser4.7

 
No Sailno Name Scores 1 2
1 SUI 201816 Rol Guillaume, Male, 1998, U18, Société Nautique de Genève 4.0 2 2
2 SUI 202521 Luvisetto Asya, Female, 1997, U18, Société Nautique de Genève 6.0 3 3
3 SUI 193663 Mégevand Alexis, Male, 1997, U18, Societe Nautique Geneve 7.0 6 1
4 SUI 174928 Suri Damian, Male, 1998, U18, Yacht Club Bielersee 15.0 11 4
5 ITA 205245 Navoni Elisa, Female, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO 16.0 5 11
6 FRA 206781 Pierroz Aurélien, Male, 1998, U18, Société des régates du havre 16.0 8 8
7 CRO 186212 Mavricic Paolo, Male, 1997, U18, Jedrilicarski klub Opatija 17.0 4 13
8 SUI 193470 Ben-amor Lucie, Female, 1997, U18, Societe Nautique Geneve 17.0 10 7
9 SUI 199842 Servida Giulia, Female, 1996, Circolo Velico Lago di Lugano 20.0 1 19
10 SUI 199853 Renggli Giona, Male, 1999, U16, YCAs 20.0 14 6
11 SUI 191412 Ludwig Lennard, Male, 1997, U18, Club Voile Vevey La-Tour.de Pe 24.0 19 5
12 CRO 196648 Zuzic Mara, Female, 1998, U18, Jedrilicarski Klub PLAV 27.0 18 9
13 CRO 186432 Vlahinic Ivan, Male, 1998, U18, SD Vihor Baska 30.0 12 18
14 ITA 204171 Ribolzi Andrea, Male, 1998, U18, Circolo Velico Canottieri Intr 33.0 9 24
15 CRO 192594 Vlahinic Iva, Female, 1998, U18, SD Vihor Baska 37.0 15 22
16 SUI 199841 Borsella Luca, Male, 1998, U18, Circolo Velico Lago di Lugano 45.0 35 10
17 SUI 176447 Strässler Olives, Male, 1997, U18, Yacht Club Bielersee 45.0 31 14
18 ESP 190799 Urquizu Marcos Jan, Male, 1998, U18, Club Marítim Altafulla 46.0 30 16
19 SUI 205706 Baudet Arthur, Male, 1998, U18, Société Nautique de Genève 48.0 33 15
20 SUI 200897 Pittet Marc, Male, 1998, U18, Club Nautique de Pully 50.0 21 29
21 ITA 165675 Vitali Elia, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO RAVENNATE 54.0 7 47
22 SUI 205184 Cavalli Francesco, Male, 2001, U16, Circolo Velico Lago di Lugano 54.0 20 34
23 ITA 200473 Moretti Carlo, Male, 1997, U18, Club Vela Portocivitanova 55.0 16 39
24 CZE 152639 Kmenta Martin, Male, 1999, U16, Yacht club Brno 58.0 38 20
25 FRA 204214 Panisset Silvère, Male, 1998, U18, Cercle de Voile de Mulhouse 59.0 22 37
26 ITA 194438 Rossi Maddalena, Female, 1997, U18, Lega Navale Italiana di Milano 60.0 27 33
27 ITA 158380 Masetti Lorenzo, Male, 1999, U16, Circolo della vela Ispra 61.0 23 38
28 ITA 203113 Seggi Carlo, Male, 1999, U16, Yacht Club Italiano 64.0 39 25
29 FRA 179239 Wurtz Corentin, Male, 1999, U16, ACAL 64.0 29 35
30 SUI 201791 Höhener Simon, Male, 1998, U18, Cercle de la voile de Neuchâte 65.0 25 40
31 ESP 206341 Cano Sostre Nestor, Male, 1997, U18, CN Masnou 66.0 54 12
32 ITA 201060 Governatori Giulia, Female, 1998, U18, Club Vela Portocivitanova 68.0 13 55
33 ITA 198272 Garrasi Bianca, Female, 1998, U18, Circolo della vela Ispra 68.0 17 51
34 ITA 204245 Camiglia Nicolo', Male, 1999, U16, Club del Mare Diano Marina 71.0 26 dnf
35 SUI 199845 Pellegrini Felizia, Female, 1996, Segelclub Sihlsee 72.0 36 36
36 SUI 205166 Scornaienghi Jacopo, Male, 2000, U16, Circolo Velico Lago di Lugano 74.0 57 17
37 SUI 202520 Mueller Dominik, Male, 1998, U18, Yachtclub Horgen 74.0 47 27
38 ITA 203349 Nibbio Roberto, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO RAVENNATE 74.0 46 28
39 FRA 205120 Soret Pierre, Male, 1999, U16, CVSAE 74.0 44 30
40 ITA 151394 Sessa Clelia, Female, 1998, U18, L.N.I Arona 74.0 43 23
41 SUI 199857 Franceschini Nicola, Male, 1999, U16, Circolo Velico Lago di Lugano 76.0 28 48
42 ITA 193660 Parenti Martina, Female, 1997, U18, Lega Navale Italiana di Milano 79.0 34 45
43 ITA 204246 Paris Alessio, Male, 1999, U16, Club del Mare Diano Marina 80.0 48 32
44 SUI 74588 Schuler Naam, Male, 1998, U18, YCL 80.0 37 43
45 ITA 191127 Vergottini Andrea, Male, 1997, U18, Circolo Vela Bellano 81.0 24 57
46 SUI 199858 Stiefel Gianni, Male, 1997, U18, YACHT CLUB LOCARNO 82.0 56 26
47 ITA 19599 Pompilio Pietro, Male, 1998, U18, L.N.I. Milano 82.0 32 50
48 LAT 204707 Zvilna Eriks, Male, 2000, U16, YC Priedaine 83.0 52 31
49 SUI 205160 Pellegrini Annika, Female, 1998, U18, Segelclub Sihlsee 83.0 41 42
50 SUI 184731 Pajic Vladimir, Male, 1997, U18, Societe Nautique Geneve 84.0 ret 21
51 SUI 191225 Kersting Lino, Male, 2000, U16, Yacht Club Luzern 91.0 50 41
52 SUI 204057 Aletti Melina, Female, 1997, U18, Yachtclub Sempachersee 91.0 42 49
53 SUI 200892 Fischer Louis, Male, 1997, U18, Segelclub Meggen 93.0 49 44
54 LAT 192457 Kumpina Estere, Female, 2001, U16, YC Priedaine 97.0 51 46
55 CRO 173885 Zuzic Marko, Male, 1997, U18, SD Vihor Baska 103.0 40 ocs
56 ITA 198592 Pelizzola Matilde, Female, 1998, U18, Circolo della vela Ispra 107.0 53 54
57 ITA 75695 De Felice Jacopo, Male, 1999, U16, UNIONE VELICA MACCAGNO 108.0 45 dns
58 SUI 182667 Pellegrini Noortje, Female, 2000, U16, Segelclub Sihlsee 108.0 55 53
59 SUI 202512 Weber Marianne, Female, 1996, Segelclub Oberer Zürichsee 110.0 58 52
60 ITA 206198 Briozzo Riccardo, Male, 1998, U18, Club del Mare Diano Marina 119.0 dsq 56
61 SUI 142826 Giannini Riccardo, Male, 1999, U16, YACHT CLUB LOCARNO 126.0 dns dns
61 SUI 158397 Vonlanthen Sandro, Male, 1999, U16, YACHT CLUB LOCARNO 126.0 dns dns
 
 RDG-results are as follows:
  ITA 204245 Camiglia Nicolo', Male, 1999, U16, Club del Mare Diano Marina race 2: sequence no. 45
 
Scoring penalties are as follows:
  ITA 151394 Sessa Clelia, Female, 1998, U18, L.N.I Arona race 2 23, 23 --> 31 scores, scp
 


Standard - / master

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Rönnback Robert, Male, 1971, APP, Centre Nautique Morges
FIN
13
2 Bottoni Christoph, Male, 1977, APP, Circolo Velico Lago di Lugano
SUI
17
3 Vanetti Matteo, Male, 1973, APP, Lega Navale Italiana Varese
ITA
42


Standard - / Overall

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Ponti Marco, Male, 1994, U21, Porto Maurizio Yacht Club
ITA
12
2 Rönnback Robert, Male, 1971, APP, Centre Nautique Morges
FIN
13
3 De Morsier Doré, Male, 1993, Segelclub Stäfa
SUI
13


Standard - / U19

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Zemgulis Marius, Male, 1996, U19, Sailing school ''Ziemys''
LTU
28
2 Vibaldi Andrea, Male, 1996, U19, Porto Maurizio Yacht Club
ITA
39
3 Antonietti Luciano, Male, 1996, U19, Cercle de la voile Estavayer-l
SUI
45


Standard - / U21

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Ponti Marco, Male, 1994, U21, Porto Maurizio Yacht Club
ITA
12
2 Aamann Jessen Martin, Male, 1995, U21, Egaa Sejlklub
DEN
19
3 Knecht Cyrill, Male, 1994, U21, Zürcher-Segel-Club
SUI
30


Radial

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Booth John, Male, 1985, Stokes Bay Sailing Club
GBR
14
2 Bonfili Guglielmo Maria, Male, 1995, Club Vela Portocivitanova
ITA
25
3 Liebman Anna, Female, 1994, Circolo Vela Bellano
ITA
29


Radial - / Boys U17

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Döpping Patrick, Male, 1998, U17, Egå Sejlklub
DEN
35
2 Ghigi Marco, Male, 1998, U17, G.V.LNI FOLLONICA
ITA
42
3 Battistella Andrea, Male, 1998, U17, CIRCOLO VELA ARCO
ITA
43


Radial - / Boys U19

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Rudgalvis Rokas, Male, 1997, U19, Sailing school ''Ziemys''
LTU
34
2 Sapin Pierre, Male, 1997, U19, Société des régates du havre
FRA
43
3 Kausche Timon, Male, 1997, U19, Bordée de Tribord
SUI
49


Radial - / Girl U19

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Kuester Elisabeth, Female, 1996, U19, Circolo Vela Bellano
ITA
32
2 Nordquist Andrea, Female, 1996, U19, Société Nautique de Genève
SUI
36
3 Chevet Céline, Female, 1997, U19, Sport Nautique et Plaisance du
FRA
54


Radial - / Girls U17

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Kneizyte Kotryna, Female, 1998, U17, Sailing school ''Ziemys''
LTU
85
2 Eusebio Alessandra, Female, 1998, U17, CIRCOLO NAUTICO CALDE'
ITA
104
3 Frederiksen Laura Kragh, Female, 1998, U17, Egå Sejlklub
DEN
166


Radial - / Men overall

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Booth John, Male, 1985, Stokes Bay Sailing Club
GBR
14
2 Bonfili Guglielmo Maria, Male, 1995, Club Vela Portocivitanova
ITA
25
3 Rudgalvis Rokas, Male, 1997, U19, Sailing school ''Ziemys''
LTU
34


Radial - / Women Overall

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Liebman Anna, Female, 1994, Circolo Vela Bellano
ITA
29
2 Kuester Elisabeth, Female, 1996, U19, Circolo Vela Bellano
ITA
32
3 Nordquist Andrea, Female, 1996, U19, Société Nautique de Genève
SUI
36


Laser4.7 - / Boys U16

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Renggli Giona, Male, 1999, U16, YCAs
SUI
20
2 Vitali Elia, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO RAVENNATE
ITA
54
3 Cavalli Francesco, Male, 2001, U16, Circolo Velico Lago di Lugano
SUI
54


Laser4.7 - / Boys U18

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Rol Guillaume, Male, 1998, U18, Société Nautique de Genève
SUI
4
2 Mégevand Alexis, Male, 1997, U18, Societe Nautique Geneve
SUI
7
3 Suri Damian, Male, 1998, U18, Yacht Club Bielersee
SUI
15


Laser4.7 - / Girls U16

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Navoni Elisa, Female, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO
ITA
16
2 Kumpina Estere, Female, 2001, U16, YC Priedaine
LAT
97
3 Pellegrini Noortje, Female, 2000, U16, Segelclub Sihlsee
SUI
108


Laser4.7 - / Girls U18

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Luvisetto Asya, Female, 1997, U18, Société Nautique de Genève
SUI
6
2 Ben-amor Lucie, Female, 1997, U18, Societe Nautique Geneve
SUI
17
3 Zuzic Mara, Female, 1998, U18, Jedrilicarski Klub PLAV
CRO
27


Laser4.7 - / men

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Rol Guillaume, Male, 1998, U18, Société Nautique de Genève
SUI
4
2 Mégevand Alexis, Male, 1997, U18, Societe Nautique Geneve
SUI
7
3 Suri Damian, Male, 1998, U18, Yacht Club Bielersee
SUI
15


Laser4.7 - / Women

Results of races 1-3
 
No Name Scores
1 Luvisetto Asya, Female, 1997, U18, Société Nautique de Genève
SUI
6
2 Navoni Elisa, Female, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO
ITA
16
3 Ben-amor Lucie, Female, 1997, U18, Societe Nautique Geneve
SUI
17

ZW Sail Regatta Scoring program, 4.023.085
Copyright 1986 - 2014, Leo G Eggink, Zoetermeer
Per informazioni su ZW: http://www.zw-scoring.nl